Trinaestogodišnjak s tribina punom bocom vode pogodio fudbalera u glavu!

Kup utakmica četvrtog kola turskog fudbalskog kupa između Batmen Petrolspora i Kasimpase prekinuta je 98. minuta nakon što je trinaestogodišnji dječak bocom u glavu pogodio gostujućeg igrača Koitu.

Pogodak bocom u glavu - Screenshot/Twitter

Da stvar bude gora, trebalo se igrati samo četiri minute sudijske nadoknade pri 3:2 za goste, ali zbog niza sitnih prekida te golova u drugom poluvremenu i taj se produžetak protegnuo na dvostruko.

A u njemu – cirkus! Puna plastična boca vode doletjela je iz ruku maloljetnog navijača.

Nesretni Koita prebačen je u bolnicu odmah te, srećom, nije pretrpio nikakve opasnije posljedice osim modrice ispod oka.

Sudiji nije preostalo ništa drugo nego da se pozove na pravila i prekine utakmicu, prenosi “Index“.

“Mi smo poručili sudiji da želimo odigrati utakmicu do kraja, ali dobili smo odgovor da se utakmica ne može nastaviti”, rekao je Nursal Bilgin, sportski direktor Kasimpase.

“Utakmica se igrala u prelijepom okruženju, no dogodila se ta ružna situacija. U sportu nikad nije dopušteno nasilje. Nepoznati predmet uletio je u teren, mi imamo nadzorne kamere i odmah ćemo istražiti šta se dogodilo”, rekao je Ahmet Deniz, gazda Batmen Petrolspora.