Serie A: Napoli izvukao bod protiv Rome, Džeko igrao cijeli meč

Fudbaleri Napolija i Rome remizirali su u posljednjoj današnjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A i ujedno najvećem derbiju ove runde takmičenja.

Edin Džeko - Vijesti.ba

Derbi 10. kola italijanske Serije A donio je sudar ponovo ambicioznih ekipa koje žele završiti u samom vrhu tabele, a na kraju nije bilo pobjednika, čime, djeluje, mogu biti zadovoljni i jedni i drugi kada se pogleda kompletan bilans.

Napoli je imao odličnu priliku na samom otvaranju, ali je Lorenzo Insigne iz izgledne pozicije pogodio nekog od defanzivaca Rome na samoj gol liniji. Sa druge strane zaprijetio je Edin Džeko sa distance, ali gola nema.

U 14. minuti vidjeli smo, zamalo, odlučujući detalj. Stephan El Sharaawy je pogodio na asistenciju Cengiza Undera i doveo Romu u vodstvo.

Taj gol izazvao je revolt kod Napolitanaca koji su zaigrali mnogo bolje i priredili pravu ofanzivu. Na otvaranju drugog dijela, u dva navrata Nebeskoplavi su postigli pogodak, ali je oba puta opravdano poništen zbog ofsajda.

I, kada su svi mislili da će Vučica odnijeti sva tri boda, ukazao se Dries Mertens koji je poravnao rezultat u 90. minuti dobrom reakcijom iz blizine i tako postavio konačnih 1:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko na terenu je proveo svih 90 minuta, bio zapažen u gotovo svim ofanzivnim rolama Vučice, a vrijedi istaći da je nosio i kapitensku traku uslijed povrede Danielea De Rossija, piše “SCsport“.