Evropska liga: Dinamo nakon preokreta stigao do treće uzastopne pobjede, Betis šokirao Milan

Odigrano je prvih dvanaest večerašnjih utakmica play-offa Evropske lige.

Igrači Dinama - Net.hr

Veliku pobjedu nakon preokreta ostvario je zagrebački Dinamo na gostovanju kod Trnave – 2:1. Domaći tim vodio je nakon prvog poluvremena golom Ghorbanija u 32. minuti. Ipak, Dinamo, za kojeg su od prve minute igrali Amer Gojak i Izet Hajrović, u nastavku je zaigrao mnogo bolje i golovima Gavranovića u 65. i Orsića u 77. minuti stigao je do velikog trijumfa u Slovačkoj.

U drugom susretu u ovoj grupi Anderlecht i Fenerbahce remizirali su (2:2), a u sastavu belgijskog kluba nije bilo Ognjena Vranješa.

U grupi B, ubjedljivu pobjedu ostvario je Salzburg protiv Rosenborga. U redovima domaćeg tima Todorović nije igrao zbog povrede, a Prevljak je u igru ušao u 72. minuti. S druge strane, za Norvežane je cijeli meč odigrao Besim Šerbečić, piše “SCsport“.