Topnici kao u najboljim danima, sjajna utakmica protiv Leicestera

Arsenal je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta na tabeli.

Mesut Ozil - Daily Mail

Arsenal je u sklopu devetog kola Premiershipa na svom Emiratesu dočekao ekipu Leicestera i pobijedio rezultatom 3:1. Topnici su od samog početka uživali visoki posjed lopte i sjajne akcije, ali je završnica došla nešto kasnije, piše “Sport1“.

Leicester je prvi stigao do vodstva u 31. minuti kada je nespretno Hector Bellerin ugurao loptu u vlastitu mrežu. Imale su Lisice i priliku da preko Iheanachoa uvećaju svoje vodstvo, ali do toga nije došlo.

Izgledalo je da će nekadašnji osvajač Premiershipa otići na poluvrijeme sa vodstvom, ali je ipak Mesut Ozil nakon sjajne kontre u 45. minuti postavio za poluvrijeme konačnih 1:1.

Drugo poluvrijeme Arsenal je zaista odigrao fantastično. Pas igra je izgledala besprijekorno na terenu, te su šanse same se nizale, Bellerin je nakon asistencije za Ozila, asistirao i drugi gol za Aubameyanga.

Nije dugo trebalo bivšem napadaču Borrusije Dortmund da ponovo zatrese mrežu. Nakon samo tri minute od prošlog gola i fantastične akcije, Aubameyang je ponovo zatresao mrežu ovaj put za konačnih 3:1.