Liga nacija: Sjajni Francuzi nanijeli novi poraz Njemačkoj

U posljednjem ovomjesečnom terminu Lige nacija postignuto je nekoliko interesantnih rezultata, a svakako se izdvaja duel posljednjih prvaka svijeta u kojem je Francuska slavila protiv Njemačke rezultatom 2:1.

Francuska - SCsport.ba

Kriza Elfa se nastavila i na Sent Deniju, istina kod vrlo jakog protivnika. Nijemci su odlično počeli susret, pošto je Toni Kroos pogodio sa bijele tačke u 14. minuti i donio vodstvo gostima.

Djelovalo je da bi ekipa Joachima Lowa mogla konačno do pobjede, ali je sve nade srušio Antoine Griezmann u nastavku susreta.

Prvo je lijepo pogodio u 62. minuti za izjednačenje, a onda je i donio potpuni preokret golom sa bijele tačke u 80. minuti. Ostalo je 2:1, pa se tako nastavljaju muke za Lowa.

Prve selekcije koje su osigurale play-off Lige nacija su Ukrajina i Gruzija. Izabranici Andreya Shevchenka su golom Malinovskog slavili protiv Češke u Ligi B, dok je Gruzija bila impresivna i rezultatom 3:0 došla do maksimalne, četvrte pobjede, ovaj put nad Latvijom.

Svakako da treba napomenuti da je Gibraltar osvojio nova tri boda, ovaj put kod kuće nad Lihtenštajnom rezultatom 2:1, što znači da je ova mala selekcija osvojila šest bodova u svega tri dana, piše “SCsport“.