Katastrofa bh. juniora protiv Holandije

Juniorska fudbalska reprezentacija BiH ostala je bez šansi da se plasira na Evropsko prvenstvo nakon što je u drugom kolu prve faze kvalifikacija poražena rezultatom 6:0 od selekcije Holandije.

Juniorska fudbalska reprezentacija BiH - Twitter

Već nakon poraza od Irske rezultatom 3:1, postalo je sasvim jasno da junorska fudbalska reprezentacija BiH nema previše šanse da se plasira u drugu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, s obzirom na to da je pred našim timom bio duel sa favoritom grupe Holandijom.

Strahovi od Holandije pokazali su se opravdanim, jer je Holandija deklasirala naš tim u jednoj od najlošije odigranih utakmica naših juniora u posljednje vrijeme.

Napadač Chelseaja Daishawn Redan već je u 5. minuti najavio lošu noć za naš tim pogotkom za 1:0, a katastrofa se mogla naslutiti u devetoj minuti, kada je isti igrač sa bijele tačke pogodio za 2:0. Ipak, Holandija se tada još uvijek zagrijavala, a do kraja prvog poluvremena dala nam je još dva gola. Mohammed Ihattaren je pogodio u 30. minuti za 3:0, da bi Redawn u 38. kompletirao hattrick za 4:0.

Nije naš tim ni nakon pauze uspio da igra bolje, Holandija je i dalje diktirala tempo i da je htjela mogla je doći do još nekog pogotka. Došli su preko Jurriena Timbera u 60. minuti do petog pogotka, a igrač koji je sve “zakuhao”, Daishawn Redan, svoj četvrti i ujedno šesti i posljednji gol na ovoj utakmici postigao je u 77. minuti susreta, piše “Sport1“.