ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

La Liga: Real Madrid golom Asensija savladao “žilavi” Espanyol

Real Madrid je večeras u okviru 5. kola La Lige na svom terenu minimalno porazio Espanyol sa 1:0.

Marco Asensio - Vijesti.ba

Espanyol se nije branio na Bernabeu. U 1. poluvremenu je imao par dobrih prilika preko Piattija i Pereza koje nisu iskoristili, piše “Sport“.

Domaći su stigli u vodstvo u 41. minuti golom Marca Asensia. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ne baš sjajnu fudbalsku predstavu smo vidjeli u 2. poluvremenu. Viđene su samo 2 izgledne prilike, po 1 na obje strane.

Prvo je Iglesias pogodio prečku Courtoisa, da bi nakon nekoliko minuta i Ramos opasno zaprijetio na drugoj strani, ali rezultat se nije mijenjao.

Real u narednom kolu gostuje Sevilli, dok će Espanyol dočekati Eibar.