Capital One kup – Edin Džeko u samo šest minuta slomio Newcastle (VIDEO)

U okviru engleskog Capital One kupa Manchester City je u produžetku došao do pobjede od 2:0 nad Newcastleom, ponajviše zahvaljujući Edinu Džeki.

No image - Haber.ba

Alvaro Negredo i Edin Džeko (Foto: Reuters)

Svrake su bile za nijansu bolji protivnik na svom St. James Parku tokom 90 minuta utakmice.

Nakon što je u regularnih 90 minuta rezultat glasio 0:0, utakmica je ušla u produžetke.

U devetoj minuti prvog produžetka, na ivici lijeve strane kaznenog prostora Newcastlea, loptu je uzeo Edin Džeko, te lijepo uposlio Alvara Negreda, koji je matirao domaćeg golmana.

Samo šest minuta kasnije, Džeko je zaobišao Tima Krula i pogodio za pobjedu Citya.