Premijer liga BiH – Pobjeda Mladosti, Čelik i Slavija remizirali

Danas je Maldost na ''gostujućem'' terenu savladala Radnik iz Bijeljine a junak susreta bio je Krezović sa dva postignuta gola,

No image - Haber.ba

Čelik – Slavija (Foto: Scsport)

Iako je Radnik bio blagi favorit u ovom meču, Mladost je kao gost, iako i oni svoj esusrete igraju u Bijeljini, slavila sa 0:2.

Povela je Mladost, efektnim golom Krezovića već u četvrtoj minuti. Nakon toga igrači Mladosti su imali nekoliko odličnih prilika ali se na odmor otišlio sa minimalnim vodstvom tima iz Velike Obarske.

U drugom poluvremenu Mladost je nastavila sa boljom igrom, a većih uzbuđenja nije bilo do 77 minute, kada je golman Radnika Malden Lučić srušio jednog igrača Mladosti a sudija Pilav pokazo na jedanaest metara.

Siguran realizator bio je Mladen Krezović za drugu pobjedu Maldosti u ovoj sezoni.

Radnik-Mladost 0:2

Danas su na stadionu u Istočnom Sarajevu Slavija i Čelik odigrali susret bez golova i pobjednika.

Po izuzetno lijepom vremenu igrači i jedne i druge ekipe nisu pokazali gotovo ništa tako da je remi u ovom meču najrealniji ishod.

Prvu priliku imali su Zeničani preko Horića, da bi potom pokušao i Mešanović ali bez opasnosti po gol Slavije. U 17 minuti Berjan je nakon oštrog starta nad Mešanovićem dobio direktan crveni karton.

Najbolju priliku na susretu propustio je fudbaler Slavije, Nemanja Pušara koji je izašao sam oči u oči sa Adijem Adilovićem ali je iz izgledne situacije pogodio stativu. Do kraja poluvremena pokušavali su Barać i Mešanović te Perišić ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu igralo se bez većih uzbuđenja, a anajbolju priliku za Čelik propustio je Mešanović, dok su za ekipu iz Iatočnog Sarajeva pokušavali Karić i Perišić.

Čelik je nakon ovog remija na 11 mjestu tabele sa 15 bodova, dok je Slavija deseta sa jednim bodom više.

Slavija-Čelik 0:0