El Clasico – Majstorija Alexsisa i pogodak Neymara za slavlje Barce protiv Reala (VIDEO)

Barcelona je večeras na Nou Campu savladala Real Madrid sa 2:1 u zaista fenomenalnom meču.

No image - Haber.ba

Barcelona (Foto: Scsport)

Barca je sjano otvorila meč i došla u vodstvo već u 18. minuti. Sjajni Brazilac Neymar je pogodio na asistenciju Inieste na efektan način za veliko slavlje navijača Barcelone. Nakon toga Barca nastavlja dominirati dok je Real bio neprimijetan. Do kraja prvog poluvremena treba izdvojiti još jednu odličnu priliku za Neymara te udarac Messija iz izgledne situacije koji odlazi pored gola Lopeza.

U drugom poluvremenu gledali smo sjajan meča sa dosta prilika na obje strane. Treba izdvojiti udarac Benzeme kada je zatresao prečku gola domaćih te udarac Ronalda koji je odbranio večeras fenomenalni Victor Valdes.

I onda u 78. minuti genijalan potez Alexisa Sancheza koji se ne viđa često. Naime on se našao ispred šesnaesterca Reala, ispred sebe je imao Varanea i Pepa, ali je sjajnim udarcem lobova Lopeza za veliku slavlje domaćih navijača.

I onda kada se očekivao kraj susreta Jese je iz jedne kontre pogodio mrežu Valdesa za konačnih 2:1. Barca je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto na tabeli sa šest bodova više u odnosu na Kraljevski klub.