Premijer liga BiH – Sarajevo se približilo Borcu, rutinska pobjeda Širokog Brijega

Najveće iznenađenje 13. kola fudbalske Premijer lige BiH napravila je Zvijezda koja je u Gradačcu svladala Borac s 1:0. Lider na tabeli tako je doživio drugi poraz u samo pet dana.

No image - Haber.ba

Široki Brijeg – Leotar (Foto: Bljesak)

Jedini strijelac u Gradačcu bio je Šaban Pehilj u prvom poluvremenu.

Poraz Borca iskoristila je ekipa Sarajeva koja je na travničkoj Piroti svladala Vitez s 2:0. Tom pobjedom bordo ekipa približila se Borcu na samo dva boda zaostatka.

Do pobjede je došao i Široki Brijeg koji je rutinski na polupraznoj Pecari porazio Leotar s 3:0. Dvostruki strijelac bio je Jozo Špikić, a pobjedu domaćinu potvrdio je Goran Zakarić u 53. minuti utakmice.

Željezničar je teškom mukom uspio svladati solidni Velež i to pogotkom nakon akcije u kojoj su učestvovali dvojica rezervista. Bučan je ubacio, a Svraka s nekoliko metara uspio u 81. minuti svladati vrlo dobrog Oštrakovića i donijeti Plavima pobjedu.