Evropska liga – Rijeka junački pala u Lyonu, Lazio ponovo nije slavio

Prvi mečevi trećeg kola Lige Evrope donijeli su dosta uzbuđenja i pregršt golova.

No image - Haber.ba

Evropska liga (Foto: Arhiva)

Lyon je na svom terenu uz dosta muke savladao Rijeku rezultatom 1:0. Strijelac za francuski tim bio je Grenier dvadesetak minuta pred kraj meča.

Za Rijeku su od oprve minute igrali bh. internacionalci Mehmed Alispahić i Zoran Kvržić.

Sevilla je u posljednjim minutama stigla do izjednačujućeg gola protiv Libereca, na kraju je bilo 1:1.

Lazio naših Vladimira Petkovića i Senada Lulića ponovo ostao bez pobjede. Na gostovanju kod Apollona odigrali su 0:0.

Senad Lulić nije bio u sastavu zbog povrede mišića.

Freiburg našeg Mensura Mujdže imao je tri boda u džepu protiv Estorila, ali golom u finišu utakmice Portugalci su stigli do 1:1.

Betis je slavio nad Guimaresom sa 1:0, dok je Trabzonspor bio bolji od Legije 2:0.

Tottenham je rutinski obavio posao protiv Sheriffa savladavši ga 2:0 i sa tri pobjede praktično obezbijedio narednu fazu takmičenja.