Liga prvaka: Ronaldo “penzionisao” Staru damu, trijumf Bayerna u Sevilli

Aktuelni prvaci Evrope u fudbalu protutnjali su Torinom, gdje su slavili s 0:3, uz dva gola Ronalda, dok su Bavarci u Andaluziji porazili Sevillu s 1:2.

"Makazice" Cristiana Ronalda - Twitter

Utakmica u Torinu nije mogla bolje početi za aktuelne prvake Evrope. Nakon svega 180 sekundi Kraljevi su vodili s 1:0. Prizeman centaršut Isca s lijeve strane u mrežu Gianluigija Buffona pospremio je Cristiano Ronaldo. Bio je to ukupno 112. rekord u Ligi prvaka, piše “Faktor“…

Uslijedio je period igre u kojem je Juventus napadao, a Los Blancosi vrebali šansu iz kontranapada. Najbliže izjednačenju Stara dama je bila u 23. minuti. Ipak, sjajnom intervencijom Keylor Navas je spasio svoju mrežu nakon što je odlično “skinuo” udarac glavom Gonzala Higuaina.

Kraljevi su uzvratili u 36. minuti, svega desetak centimetara dijelilo je goste od drugog gola. Lopta je poslije udarca Tonija Kroos uzdrmača prečku Buffonovog gola.

Dosta uzbuđenja u finišu prvog poluvremena viđeno je pred golom Los Blancosa, a domaći su u dva navrata od turskog arbitra Cuneyta Cakira tražili najstrožiju kaznu. Prvi put nakon igranja Casemira rukom, a drugi put poslije pada Paula Dybale u kaznenom prostoru gostiju. Sve što su dobili izabranici Massimiliana Allegrija bio je žuti karton za Argentinca Dybalu.

Na pauzu se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, koja je već poslije pet minuta igre u nastavku mogla biti udvostručena. Ipak udarac Cristiana Ronalda otišao je pored gola.

Ono što nije učinio u 50. minuti, Ronaldo je napravio na mnogo atraktivniji način 14 minuta kasnije. Nakon što je Real imao prethodno dobru šansu u kojoj je Buffon spašavao Juve, uslijedio je centaršut Danija Carvajala a loptu je fantastičnim “makazicama” u mrežu domaćina pospremio Ronaldo. O kakvoj majstoriji je riječ dovoljno govori činjenica da su Ronaldu na pogotku aplaudirali i domaći navijači.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Paulo Dybala je dobio drugi žuti karton, pa je prvak Italije u posljednjih 25 minuta igrao s deset igrača.

Do velikih 0:3 Real je stigao je 72. minuti, kada je Buffona matirao Marcelo, a asistent je ovoga puta bio Cristiano Ronaldo. Tada je bilo jasno da je već nakon prve utakmice poznat putnik u polufinale iz ovog četvrtfinalnog duela.

Promjena rezultata u nastavku nije bilo, iako je Ronaldo imao dvije dobre prilike za hat-trick, no nije uspio postići i treći pogodak večeras. Mora se priznati da je izostatank Miralema Pjanić bio itekako vidljiv na igri Stare dame, koju je Portugalac jednostavno rečeno večeras “penzionisao”.

Jupp Heynckes je naučio Mourinhovu lekciju, pa sebi nije dozvolio luksuz kakav je poput Portugalca na klupi Uniteda, kojeg je Sevilla eliminisala u osmini finala. Bavarci su večeras na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu slavili s 2:1.

Izabranici Vincenza Montelle otvoreno su ušli u duel sa Bavarcima, a poveli su u 32. minuti kada je Sarabia matirao Ulreicha. Prvak Njemačke uzvratio je samo pet minuta kasnije kada je Navas pogodio vlastitu mrežu za 1:1 poslije udarca Franka Riberyja.

Za totalni preokret Bayerna pobrinuo se Thiago Alcantara koji je u 68. minuti pogodio za 1:2 nakon asistencije Riberyja.

Revanš susreti igraju se za osam dana u Madridu i Minhenu.