Kup BiH – Velež i Široki Brijeg jednom nogom u četvrtfinalu

Fudbaleri Širokog Brijega i Veleža napravili su sjajan posao u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH. Dobar posao je napravila i Mladost iz Velike Obarske.

No image - Haber.ba

Igrači FK Velež (Foto: Arhiva)

Velež je veoma blizu četvrtfinala nakon što je danas u Mrkonjić Gradu savladao ekipu Slobode sa 3:2. Mrežu domaćina je već u 3.minuti zatresao Ševko Okić koji je bio precizan sa 11 metara. Do gola je mogao i Maletić u 15.minuti, ali njegov udarac je zaustavio jedan igrač domaćih na gol liniji. Na početku drugog dijela domaći su poveli. Sjajnu akciju je zaključio Radonja u 48.minuti. Ipak, Rođeni su brzo vratili prednost. Maletić je pronašao Raševića koji je matirao domaćeg golmana. Sve dileme oko pobjednika je riješio Jusufbašić u 84.minuti. Konačan rezultat je postavio Radonja u 89.minuti.

Širokobriježani su bili ubjedljivi na Pecari protiv Radnika te ostvarili pobjedu 4:1. Mrežu gostiju u 8.minuti je zatresao Wagner, da bi se gosti u meč vratili u 30.minuti kada je Ristić poravanao na 1:1 iz penala.

Međutim, uslijedilo je furioznih 15 minuta domaćih igrača. Prvo u 35.minuti Zakarić zakucava loptu u mrežu Bijeljinaca za 2:1, samo pet minuta kasnije Wagner postiže drugi pogodak. Tri minute kasnije ponovo je Wagner na sceni koji postiže euro-gol iz voleja, za 4:1 nakon prvog dijela. U 85.minuti gosti su promašili penal nakon kojeg je Blaić pocrvenio. Ristić je ovaj put promašio penal.

Mladost je u Maglaju povela u 15.minuti protiv Natrona. Za vodstvo je pogodio Komarčević. Na početku drugog dijela, rezervista Pašić je donio izjednačenje domaćem timu u 53.minuti. Do kraja se nije mijenjao rezultat, pa je tim iz Velike Obarske bliže plasmanu u naredni krug, iako je meč završio sa 10 igrača nakon isključenja u 73.minuti koje je zaradio Hodžić.