Liga prvaka – Borussia na Emiratesu savladala Arsenal, remi Milana i Barcelone

Utakmicama trećeg kola u grupama E, F, G i H večeras je na stadionima širom Evrope nastavljeno takmičenje u Ligi prvaka.

No image - Haber.ba

Liga prvaka (Foto: Oslobođenje)

U jednoj od najzanimljivijih utakmica, Borussija iz Dortmunda je na Emirates stadionu u Londonu savladala domaći Arsenal sa 2:1. Gol za pobjedu Milionera postigao je Lewandowski u 82. minuti.

Prije toga vodstvo Njemcima je u 16. minuti donio Mkhitaryan, da bi na 1:1 izjednačio Giroud u 41. minuti.

U drugoj utakmici grupe F Napoli je kao gosti savladao Marseille sa 2:1.

Na San Siru su Milan i Barcelona podijelili bodove odigravši 1:1. Oba pogotka pala su u prvo dijelu – Robinho je u 9. minuti doveo domaće u prednost, da bi u 23. Messi izjednačio na 1:1.

U drugom meču grupe H Celtic je sa 2:1 bio bolji od Ajaxa.

U grupi G pobjede su ostvarili gosti – Atletico je sa 3:0 slavio kod Austrije, dok je Zenit sa minimalnih 1:0 bio bolji od Porta.

Konačno, u grupi E Chelsea je protutnja Gelsenkirchenom savladavši Schalke sa 3:0. Dva pogotka za plavce postigao je Torres, dok se u strijelce upisao u Hazard.