Premijer liga BiH – Željezničar u Bijeljini razbio Mladost, Sarajevo savladalo Travnik

U okviru 12. kola BHT Premijer lige danas je odigrano šest utakmica. Sarajevo je pobijedilo Travnik, Leotar Slaviju, Olimpic je savladao Radnika, Željezničar je slavio protiv Mladosti i osvojio tri boda u Bijeljini, dok je Rudar savladao Zvijezdu, kao i Velež Vitez.

No image - Haber.ba

FK Željezničar (Foto: Arhiva)

Mladost – Željezničar 0:4

Otvaranje susreta pripalo je Želji, čiji je trener Dino Đurbuzović na klupi odlučio ostaviti Jamaka i Svraku, dok Škaljića nije bilo ni na klupi za rezerve. Priliku za igru, tako su, od prve minute dobili mladi Hasanhodžić i Bajić, te Hodžić.

Prvu šansu na utakmici imao je Tomić, koji je sa svega pet metara uspio promašiti stopostotnu priliku, nakon čega se situacija na terenu stabilizovala. Domaći su prvi put zaprijetili preko Komarčevića, kojem je u 23. minuti pobjegla lopta, da bi na drugoj strani udarac Stanića glavom, otišao malo pored stative.

Komarčević je i u 38. minuti bio u glavnoj ulozi, ali ovaj put Lončarić je skrenuo njegov udarac u korner, baš kao i odličan šut Ramića sa vrha šesnaesterca, kojeg je golman Želje još bolje odbranio.

Kazna je uslijedila u 36. minuti, Komarčević je, u pokušaju da izbaci loptu, pogodio Tomića, a lopta dolazi do snalažljivog Selimovića, koji je odlično prima i šalje u mrežu za vodstvo Želje od 1:0, što je bio i rezultat prvog dijela.
Gdje je stao u prvom dijelu, Selimović je nastavio u drugom. Već od 54. minute Željo je vodio 2:0, a strijelac je ponovo bio Selimović, koji je iskosa sa lijeve strane, nakon dodavanja Hodžića, matirao Pericu Novakovića.

To je bio početak kraja Mladosti, s obzirom na to da je minutu poslije već bilo 3:0. Ovaj put Selimović i Hodžić su zamijenili uloge, a mladi napadač Želje pogađa mrežu domaćeg tima.

U 70. minuti u listu strijelaca upisao se i Bajić, koji je za 4:0 pogodio sa nekih 18 metara, što je ujedno bio i njegov prvijenac u plavom dresu.

Do kraja susreta, Hodžiću, koji je majstorski prevario svog čuvara, te raspalio po lopti, čini nam se, poništen čist pogodak, dok je najbolju priliku za utješni gol propustio Kostić, pa je na kraju završilo ubjedljivih 4:0 za goste.

Sarajevo – Travnik 3:1

Sarajevo je povelo u 7. minuti, kada za 1:0 pogađa Todorić i dovodi Bordo tim u vodstvo.

U 41. minuti Čurić pogađa za 1:1 i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U 53. minuti Karić je spustio loptu za Komazeca, koji se iskupio za promašeni penal i pogodio za novo vodstvo domaćih

U 70. minuti Bukvić oborara Karića u svom šesnaestercu, te je dobija crveni karton, a dosuđen je penal za Bordo tim. U 71. minuti je Tadejević izveo penal i pogodio za 3:1, što je bio i konačan rezultat.

Olimpic – Radnik 3:0

Olimpicu je očito godila reprezentativna pauza. Nakon dvosedmičnog odmora vukovi su danas na Otoci u susretu 12. kola BHT Premijer lige BiH bez mnogo muke savladali bijeljinski Radnik sa 3:0.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 19 minuta igre. Prvo je Kapić u drugoj minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je udvostručio Kokot u 17. minuti kada je izbjegao ofsajd zamku i bez mnogo problema savladao golmana Lučića.

Najljepši trenutak utakmice malobrojni navijači na Otoci vidjeli su dvije minute kasnije kada je Duljević postigao prekrasan pogodak. Mladi reprezentativac BiH maestralno se oslobodio svog čuvara, te lijevom nogom pogodio bliži ugao mreže Bijeljinaca.

Izabranici trenera Faika Kolara i u nastavku meča bili su bolji na terenu, ali promjene rezultata nije bilo. Najbolje prilike domaći su imali u 54. i 62. minuti kada su pokušali Muharemović i Kokot, ali je u oba navrata Lučić uspio sapasiti svoju mrežu.

Rudar – Zvijezda 3:0

Rudar je do druge prvenstvene pobjede u ovoj sezoni stigao u današnjem duelu protiv Zvijezde. Prijedorčani su slavili rezultatom 3:0 i tako prekinuli niz premijerligaša iz Gradačca koji u zadnjih pet utakmica nije osjetio gosrčinu poraza.

Leotar je savladao Slaviju 2:0, dok je Velež je ostvario minimalnu pobjedu nad Vitezom.