Šulja mreža, sudije "slijepe" – Nepostojeći gol priznat Leverkusenu (VIDEO)

U okviru prve utakmice 9. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen savladao je Hoffenheim na gostovanju sa 2:1, a u ovom susretu nastupila su oba naša reprezentativca, Sejad Salihović i Emir Spahić.

No image - Haber.ba

Gol kroz šuplju mrežu (Foto: Screenshot)

Leverkusen je osvojio sva tri boda, ali Hoffenheim je igrao veoma dobro i stvarao prilike. U 26. minuti Sidney Sam šutirao je sa ruba šesnaesterca i postigao pogodak za vodstvo Apotekara.

Na početku drugog poluvremena sa klupe za rezervne igrače ušao je Emir Spahić, koji je zamijenio Philippa Wollscheida. Nakon 20-ak minuta igre u drugom dijelu sa terena je izašao Sejad Salihović, umjesto kojeg je ušao Tarik Elyounoussi.

U 70. minuti Stefan Kiessling je glavom pogodio nakon asistencije Gonzala Castra za 2:0. Nevjerovatno, ali lopta je ušla kroz šuplju mrežu s vanjeske strane.

image

U 83. minuti napravljen je prekršaj nad Robertom Firminom, za koji je prestrogo dosuđen jedanaesterac.

Firmino je uzeo loptu u ruke i nije uspio postići pogodak. U 88. minuti nakon jednog centaršuta Spahić nije dobro izbio loptu glavom, koja je došla do Svena Schipplock, koji ju je poslao u mrežu kroz noge Lenu.