ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

Liga prvaka: Magični Messi Barcelonu odveo u četvrtfinale

Fudbaleri Barcelone posljednji su učesnik četvrtfinala Lige prvaka, nakon što su večeras na Nou Campu s 3:0 savladali Chelsea.

Lionel Messi - Twitter

Na prva uzbuđenja nije se dugo čekalo jer već u trećoj minuti Lionel Messi postigao svoj peti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka. Fantastičnom Argentincu za najbrži gol u karijeri asistirao je Luis Suarez, piše “Faktor“…

Tri minute su trajali svi planovi i taktičke zamisli Antonija Contea, a situacija je postala još gora kada je Messi u 20. minuti “uskočio” u ulogu asistenta. Njegovo dodavanje u 2:0 za Barcu pretvorio je mladi Dembele, kojem je ovo bio prvjenac za katalonski tim u Ligi prvaka.

Chelsea se nije predavao. U samom finišu prvog poluvremena zatresao se okvir gola domaćeg sastava poslije šuta Marcosa Alonsa iz slobodnog udarca. Ipak, ovoga puta sreća je bila saveznik Andrea Ter Stegena.

S dva gola prednosti Barcelona je otišla na pauzu, a nakon samo tri minute igre u nastavku Thibaut Courtois odbranio je zicer Luisu Suarezu.

Plavci su u 49. minuti od slovenskog arbitra Damira Skomine tražili najstrožiju kaznu jer su smatrali kako je Gerard Pique na nedozvoljen način zaustavio Alonsa, ali sve što su dobili bio je žuti karton za Oliviera Girouda.

U 62. minuti dobru priliku imao je Alonso, ali je domaća odbrana izblokirala njegov udarac.

Samo nekoliko trenutaka kasnije zatresla se mreža na suprotnoj strani terena. Lionel Messi slavio je svoj drugi gol večeras, a 100. u Ligi prvaka. Ponovo je u ulozi asistenta bio Luis Suarez.

Do kraja nije bilo promjena rezultata oa je Barcelona tako zasluženo čekirala mjesto u žrijebu četvrtfinala koji će se održati u petak u 12 sati.