Kvalifikacije za SP – Hrvatska porazom od Belgije daleko i od baraža!? (VIDEO)

Reprezentacija Belgije je u 9. kolu grupe A kvalifikacija za SP savladala Hrvatsku sa 1:2 u Zagrebu i tako potvrdila plasman na Mundijal u Brazil.

No image - Haber.ba

Romelu Lukaku (Foto: AP)

Iako je Hrvatska dobro otvorila meč i dominirala od samog početak, Belgija je povela u 16. minuti. Veliku grešku je napravio Perišić, a Lukaku je rutinski prošao i savladao Pletikosu za vodstvo Crvenih đavola.

Hrvatska se nakon toga morala još više otvoriti, da bi u 38. minuti sjajni Lukaku nakon odlične kontre sve sam uradio i po drugi put matirao Pletikosu za velikih 0:2, čime je priča na Maksimiru bila završena. Vatreni su u sudijskoj nadoknadi imali najbolju šansu, Mandžukić glavom pucao sa pet metara, ali Courtois sjajno obranio.

U nastavku bezidejna Hrvatska nije uspjela naći pravi put do gola Belgije sve do 83. minute kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Niko Kranjčar i lijepim golom je smanjio na 1:2, ali su do kraja Crveni đavoli sačuvali prednost nakon čega je počelo veliko slavlje oko 3000 njihovih navijača koji su bili na Maksimiru.