U-17 kvalifikacije – Kadeti BiH ostvarili veliku pobjedu protiv Hrvatske u Sarajevu

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je veliku pobjedu na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase protiv Hrvatske (2:0) u okviru druge utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, te se tako naš nacionalni tim do 17 godina uključio u borbu za plasman u Elitni krug.

No image - Haber.ba

Kadetska fudbalska reprezentacija BiH (Foto: Arhiva)

Hrvatska je na početku utakmice djelovala opasnije, ali je u 12. minuti Plantaka postigao autogol te je tako naša reprezentacija došla u vodstvo. Do kraja poluvremena Hrvati su i dalje prijetili, najopasniji bio je Brodić, ali se isticao Čutahija.

U drugom poluvremenu čuvali smo gol prednosti nad Hrvatskom, a vrijedi istaći pokušaj Gljive u 63. minuti kada je obranio Gujić. U 76. minuti Lelić je postigao pogodak za 2:0, a do kraja utakmice dobru priliku iz slobodnjaka imao je Mustedanagić, ali rezultat je ostao isti.

U našoj reprezentaciji u ovom susretu istakli su se Čutahija, Gojak,Hadžiahmetović, Šarić i Lelić.