Traže njegovu smjenu: Di Francesco ostavio Džeku na klupi, pa doživio poraz od Milana!

U posljednjoj utakmici 26. kola italijanske Serie A, Milan je u derbiju kola svladao u gostima Romu sa 2:0 pogocima Cutronea i Calabrije.

Eusebio di Francesco - IndianExpress.com

Prvo poluvrijeme italijanskog fudbalskog derbija Roma je imala prividnu dominaciju, ali nije bilo dovoljno konkretna.

Rosoneri” su postigli dva gola u Rimu, a strijelci su bili Patrick Cutrone u 48. i Davide Calabria u 74. minuti…

Cutrone je igru napustio u 67. minuti kad je Gattuso uveo Nikolu Kalinića.

Naš reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 64. minuti, ali nije predstavljao opasnost po gol gostujuće ekipe.

Romin trener Eusebio di Francesco, je zbog ovakve taktike, izazvao ogorčenje kod navijača Rome, koji otvoreno pozivaju na njegovu smjenu.

Nakon ovog poraza Roma je ostala na petom mjestu Serije A sa 50 bodova, dok je Milan dvije pozicije lošije plasiran sa 42 poena.