Definitivni oproštaj Sarajeva od titule: Radnik odnio bod sa Koševa!

U susretu 20. kola Premijer lige BiH u fudbalu, Sarajevo i Radnik su remizirali bez golova na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Utakmica FK Radnik - FK Sarajevo - SCsport.ba

Bordo tim je prvi prijetio u 2. minuti, ali nakon odličnog prodora Ahmetovića, Lučić je ipak prevovremeno reagovao ispred napadača domaćeg tima. Veliku šansu propustio je i Adukor u 9. minuti, nakon kornera i loše procjene golmana Radnika koji je promašio loptu, ali stoper Sarajeva sa svega nekoliko metara nije uspio da zatrese mrežu, piše “SCsport“…

Gosti su u 16. minuti tražili penal nakon duela Mujakića i Beširovića koji je pao u kaznenom prostoru Sarajeva, ali pištaljka sudije Paradžika ostala je nijema.

Uslijedio je mirniji period igre, u kojem je Radnik kontrolisao igru na snijegom pokrivenom terenu i utisak je da su se Bijeljinici bolje snašli u takvim uslovima. Sarajevo, sa druge strane, nije uspjelo da organizuje konkretniju akciju.

Radnik je prvi udarac u okvir gola uputio u 38. minuti kada je Martinović nakon jednog prekida i ubačaja, dobro skočio i šutirao glavom, a Pavlović je uz manje poteškoće zaustavio njegov pokušaj.

Veliku šansu gosti su imali dvije minute poslije. Beširović je sve sam uradio na desnoj strani, ubacio je na drugu stativu, a dobar udarac Mekića ispod same prečke zaustavio je Pavlović.

Uzvratio je Halilović u 42. minuti nakon povratne lopte Ahmetovića, ali iz dobre pozicije šutirao je visoko preko gola. Isti igrač je nedugo zatim šutirao i sa vrha šesnaesterca, ali pored gola, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Sarajevo je veliku šansu imalo u 47. minuti. Nakon ubačaja Ahmetovića lopta se odbila do Velkoskog koji je bio sam na petercu, ali u posljednji čas ispred makedonskog igrača intervenisao je jedan gostujući fudbaler.

U narednih 20-ak minuta ponovo se igralo mirno, a Husref Musemić je izmjenama pokušao promijeniti tok utakmice. Ipak, u 67. minuti Radnik je mogao do vodstva. Nakon novog prekida i ubačaja, Franić je bio sam na pet metara, ali Mujakić ga je odlično izblokirao i spasio svoj gol.

Samo tri minute poslije, gosti su izvanredno kombinovali na malom prostoru, a sjajan udarac Đurića bravurozno je odbranio Pavlović. U 75. minuti Sarajevo je izvelo dug napad. Lučić je zaustavio udarac Ahmetovića, a nakon odbijene lopte Hebibović je sa samo nekoliko metara promašio, tačnije izblokirao ga je Franić i lopta je pogodila prečku.

Koševski klub je bacio sve karte u napad u posljednjih deset minuta, ali nije uspio naći put do gola Radnika. U 89. minuti Adukor je zaradio drugi žuti karton, te je prije vremena morao u svlačionicu. Ostalo je 0:0, te se Sarajevo novim posrtajem definitivno oprostilo od šampionske titule, dok gosti mogu žaliti za propuštenim prilikama, ali istovremeno mogu biti zadovoljni osvajanjem boda, kojim su korak bliže plasmanu u Ligu za prvaka.

Sarajevo-Radnik 0:0

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 1500. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Žuti kartoni: Adukor (Sarajevo), Beširović (Radnik). Crveni karton: Adukor 89. minuta (Sarajevo).

Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Kuzmanović (od 60. Crepulja), Sarić (od 77. Mustafić), Ahmetović, Velkoski (od 64. Velkoski), Hebibović, Mujakić, Adukor, Halilović.

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Sušić, Beširović, Mekić (od 71. Srećković), Zec, Peco (od 85. Bradonjić), Hadžić (od 54. Glišić), Đurić.