Liga prvaka: Chelsea i Barcelona remizirali u Londonu, Bayern deklasirao Bešiktaš

U okviru osmine finala Lige prvaka večeras su odigrana dva susreta. Chelsea je na svom terenu remizirao sa favoriziranom Barcelonom, a bilo je 1:1.

Lionel Messi - AP

U drugoj utakmici Bayern je na Allianz Areni savladao Bešiktaš rezultatom 5:0 i time riješio sva pitanja oko putnika u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu, piše “Avaz“…

Evropski klasik su na Stamford Bridgeu igrali domaći Chelsea i Barcelona, a na kraju zadovoljniji kući idu Katalonci.

U prvom poluvremenu Chelsea je bio bolji rival, a čak dva puta su igrači Antonia Contea pogađali okvir gola i oba puta u glavnoj ulozi je bio Willian.

U drugom poluvremenu Barcelona je nastavila sa terenskom inicijativom, ali bez konkretnih šansi.

Igrala se 63. minuta kada je Chelsea zasluženo došao do vodstva, a strijelac je bio Willian.

Desetak minuta kasnije uzvratila je Barcelona. Nakon greške odbrane Chelsea, lopta dolazi do Messija koji u devetoj utakmici protiv “plavaca” pogađa za 1:1.

Do kraja nije bilo promjena i ostalo je 1:1.

U drugoj utakmici Bayern je na svom terenu deklasirao Bešiktaš rezultatom 5:0 i time bukvalno riješio sva pitanja oko putnika u četvrtfinale.

Posao Bavarcima olakšao je i Vida koji je u 16. minuti zaradio direktan crveni karton.

Bayern je poveo u 43. minuti kada je strijelac bio Muller.

U drugom dijelu kanonada pred golom Bešiktaša. Prvo je Koman pogodio u 53. minuti nakon asistencije Lewandowskog.

U 66. minuti Muller pogađa drugi put na večerašnjoj utakmici za 3:0, da bi za 4:0 pogodio najbolji igrač Bajerna Robert Lewandowski u 79. minuti.

Konačnih 5:0 postavio je Lewandowski.

Revanš utakmice su na rasporedu 14. marta.