Zlata vrijedna pobjeda: Desetkovani Juventus slavio u gradskom derbiju

U derbi susretu 25. kola italijanske Serije A, Juventus je kao gost u gradskom derbiju savladao Torino sa 0:1.

Igrači Juventusa - SCsport.ba

Suočeni sa brojnim povredama, Staru damu je u 15. minuti zadesio novi veliki problem, jer se povrijedio Higuain, a umjesto njega je u igru ušao Bernardeschi koji se ipak pokazao kao igrač utakmice, piše “SCsport“…

S obzirom da je i Mandžukić van stroja zbog gripe, Juve je zaigrao bez klasičnog napadača, ali je u 33. minuti ipak stigao do gola. Sjajni Bernardeschi je probio po desnoj strani i ubacio na drugu stativu, a na pravom mjestu našao se Alex Sandro koji je iz blizine pogodio za veliko slavlje Bianconera.

U nastavku je Juventus sigurno kontrolisao meč, a nakon gotovo dvomjesečne pauze na teren se vratio i Paulo Dybala. Argentinac je do kraja imao i dvije dobre šanse, ali rezultat se nije mijenjao, pa je Juve stigao do zlata vrijedne pobjede u borbi za Scudetto.

Miralem Pjanić je odigrao vrlo dobru partiju i na terenu je proveo svih 90 minuta.