Evropska liga: Nevjerovatan preokret u Francuskoj, Arsenal razbio Östersunds

Fudbaleri Arsenala slavili su ubjedljiv trijumf u Švedskoj u prvom meču šesnaestine finala Evropske lige.

Utakmica Ostersunds - Arsenal - Faktor.ba

Topnici su bili bolji od Ostersundsa rezultatom 3:0.

Arsenal je u vodstvo doveo Monreal u 13. minuti, a Papagiannopulos je autologom u 24. minuti udvostručio prednost Topnika.

Konačnih 3:0 postavio je Ozil u 58. minuti. Sead Kolašinac je ušao u igru u 73. minuti, umjesto Monreala.

Domaći tim je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da ublaži poraz, ali Pettersson nije uspio realizovati jedanaesterac.

Fantastičan meč u Francuskoj su odigrali Nica i Lokomotiv iz Moskve. Domaćin je vodio sa 2:0, a na kraju su trijumfovali gosti rezultatom 3:2.

Nica je povela preko Balotellija u 4. minuti, a isti igrač je u 28. minuti golom iz penala udvostručio prednost svog tima. Nadu ruskoj ekipi vratio je Fernandes pogotkom sa bijele tačke netom prije odlaska na odmor, piše “Faktor“…

Fernandes je u 69. minuti pogodio za 2:2, a isti igrač u 77. minuti postiže hat-trick za veliki preokret Lokomotiva i značajnu prednost pred revanš. Nica je od 67. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Colyja.

Ogroman kapital u Bugarskoj je stekao Milan. Rossoneri su bili bolji od Ludogoretsa sa 3:0. U strijelce su se upisali Cutrone, Rodriguez i Borini.