BiH remizirala s Amerikancima u Los Angelesu

Fudblaska reprezentacija Bosne i Hercegovine je remizirala u Los Angelesu u prijateljskom susretu protiv reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država u susretu koji je završen bez pogodaka.

Fudbalska utakmica SAD - BiH - ba.N1info.com

Prvu priliku na susretu imali su Amerikanci. Šutirao je već u prvoj minuti glavom Adams, Šehić brani. U trećoj minuti zaprijetila je naša reprezentacija, ali Zakarić nije mogao do lopte pored defanzivaca domaćih.

U prvih pola sata igre nije bilo mnogo uzbuđenja u Los Angelesu. Menalo je u 30. minuti pokušao uposliti Ahmetovića, ali je sigurno reagovala odbrana domaćih. Sapong i Šehić imali su novi duel u 38. minuti utakmice, ali i ovaj put udrac glavom fudbalera domaćih zaustavlja golman Qarabaga…

Posljednju i najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je naša reprezentacija. Menalo je bio sam pred Hamidom, a golman domaćih fantastično brani. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0 u Los Angelesu.

Fudbaleri SAD-a su prvi zaprijetili i u drugom poluvremenu kada je u 51. minuti Trapp odlično proigrao Morrisa, izašao sam pred Šehića, ali je loše šutirao.

Samo minutu kasnije Walker Zimmerman pravi prekršaj nad Menalom u svom kaznenom prostor i sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost sa 11 metara je preuzeo kapiten našeg tima u ovom meču Haris Medunjanin, ali pogađa stativu.

Nakon ubačaja Matta Polstera u 60. minuti, Cristian Roldan je iz povoljne pozicije poslao loptu pored desne stative Šehićevog gola.

Sve je osam minuta kasnije mogao kazniti Roldan, koji je iz dobre pozicije šutirao pored gola. Posljednju priliku za naš tim petnaest minuta prije kraja propustio je rezervista Elvir Koljić.

Reprezentacija BiH će za tri dana u San Antoniu odigrati još jedan prijateljski meč sa selekcijom Meksika.