Messi postigao 4000. klupski gol na Nou Campu

Barcelona je sinoć u četvrtfinalu Kupa Kralja trijumfirala nad Espanyolom, te se pobjedom plasirala u polufinale u kojem će se 31. januara i 7. februara sastati s Valencijom.

Lionel Messi - Anadolija

U katalonskom derbiju, odigranom na Nou Campu, Barcelona je pobijedila s 2:0 te je poništila Espanyolovu prošlosedmičnu pobjedu u prvom meču (1:0). Pogotke za Blaugranu postigli su Luis Suarez u 9., te Lionel Messi u 25. minuti utakmice.

Ono po čemu je ova utakmica značajna je to da je na njoj pao 4000. gol na Nou Campu za Barcelonu, a postigao ga je neponovljivi Messi…

Također, utakmica je obilježena debijem najnovijeg pojačanja i najskupljeg pojačanja u povijesti Barcelon, Coutinha, koji je ušao u igru u 68. minuti umjesto Andreasa Iniesta, ali i po oproštaju Javiera Mascherana.