Edin Džeko spasio bod i golom se oprostio od Rome

Petu utakmicu zaredom italijanska Roma nije uspjela upisati pobjedu. Rimski sastav izvukao je bod u samoj završnici meča protiv Sampdorije u Đenovi, 1:1.

Edin Džeko - Calcio.it

Prvi pogodak na utakmici djelo je Sampinog veterana Fabija Quagliarelle sa bijele tačke, na samom kraju prvog poluvremena.

Roma je u drugom dijelu krenula agresivnije ka golu domaćih, ali nekoliko odličnih prilika Rimljani nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Ipak, u posljednjoj minuti na scenu stupa naš majstor, kojem je ovaj susret vjerovatno bio i posljednji u bordo dresu Rome. Sjajno je glavom poentirao Edin Džeko i tako spasio bod klubu kojeg će, skoro izvjesno, već sutra napustiti kako bi potpisao za londonski Chelsea, piše “SCsport“…