Arsenal poražen na gostovanju kod Bournemoutha

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju kod Bournemoutha rezultatom 2:1, u 23. kolu Premier lige, što bi moglo dovesti do nove krize kluba koji vodi Arsene Wenger, prenosi Anadolu Agency (AA).

Utakmica Bournemouth - Arsenal - Index.hr

Domaći fudbaleri gubili su od 52. minute, kada je Hector Bellerin postigao gol za Arsenal, ali su uspjeli izjednačiti u 70. minuti, pogotkom Calluma Wilsona. Četiri minute kasnije Bournemouth je preokrenuo rezultat golom Jordana Ibea.

Arsenal je današnju utakmicu odigrao bez ključnog igrača Alexisa Sancheza, koji je izostavljen s popisa igrača.

Prema riječima Wengera, Čileanac je izostavljen jer je u “ovom trenutku nejasan” zbog navodnog interesovanja Manchester Cityja i Manchester Uniteda.

“Njegova situacija nije u potpunosti odlučena, tako da sam ga ostavio kod kuće”, rekao je Wenger.

Arsenal poslije današnjeg poraza zauzima šesto mjesto na tabeli, s 39 poena, dok je Bournemouth 13. s 24 osvojena boda.