Remi Veleža i Igmana

Na pomoćnom terenu Stadiona “Rođeni” danas je odigrana prva prijateljska utakmica u okviru priprema za proljetni dio prvenstva između mostarskog FK Veleža i Igmana. Završilo je prijateljski 1:1.

Remi Veleža i Igmana - Sport1.ba

Rođeni su krenuli u sastavu: Tipura – Alikadić, Mrgan, Zvonić, Mešanović – Obradović, Vasić, Isić – Behram, Ovčina, Kukić. Bolje utakmicu otvaraju domaćini kada golom Miloša Kukića na asistenciju Isića iz desete minute dolaze do prednosti. Ostatak prvog poluvremena donio je ravnopravnu igru, bez većih šansi na obje strane, piše “Sport1“…

U drugom poluvremenu na teren je istrčala ekipa u sastavu: Rahimić – Stojić, Berbić, Memić, Halilović – Zajmović, Agović, Humačkić – Kulović, Marković, Mujanović. Sredinom drugog poluvremena priliku za igru su dobili i Mandžuka, Puce, Nukić i Bajrektarević.

Pred kraj utakmice Igman je poravnao na 1:1. Precizan sa penala u 85. minuti bio je Sultanić, što je na kraju bio i rezultat utakmice.

Za goste, predvođene sa klupe Adisom Obadom, igrali su: Cero, Salčinović, Šabanović, Razić, Kovačević, Drljević, Blagojević, Zeljković, Kašić, Handžić i Džafić. U drugom poluvremenu priliku za igru su dobili još i Abdulahović, Pajaziti, Pajić, Pirija, Graho, Kozić, Džajić, Bešić, Sultanić, Mehić, Islamagić i Košpo.

Prije utakmice, kod Rođnih su trening odradili Bobić, Doljančić, Imamović, Kuduzović, Ćosić i Mujezinović. Naredna utakmica na rasporedu je u utorak, 16. januara 2018. godine, kada na pomoćni teren dolazi ekipa Mladosti Doboj Kakanj. Utakmica će se igrati od 13 sati.