Kolašinac se povrijedio u remiju Arsenala, Wenger oborio Fergusonov rekord

Arsenal remizirao je sa West Bromwich Albionom u 21. kolu engleske Premier lige (1:1), a u ovom susretu Arsene Wenger oborio je rekord Alexa Fergusona, dok je povredu zadobio Sead Kolašinac.

Sead Kolašinac - SCsport.ba

U prvom poluvremenu Arsenal je imao više loptu u svom posjetu, međutim nije bilo mnogo velikih prilika. Najveću šansu imao je Alex Iwobi u 30. minuti kada mu je odlično odbranio golman domaćih, prenosi “SCsport“.

I u drugom dijelu dugo se čekalo na pravo uzbuđenje. Alexandre Lacazette je u 60. minuti pokušao, a Ben Foster je odbranio. Francuz je samo dvije minute poslije ponovo bio u odličnoj šansi.

West Bromwich Albion bio je blizu vodstva u 78. minuti kada Jay Rodriguez nije iskoristio veliku šansu. Alexis Sanchez je u 83. minuti uz pomoć živog zida postigao pogodak iz slobodnjaka za vodstvo Topnika od 0:1.

Već u 88. minuti dosuđen je penal za domaće. Calum Chambers je igrao rukom, a sudija Michael Dean je donio diskutabilnu odluku. Rodriguez je pogodio sa bijele tačke za 1:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

U ovom susretu povredu je zadobio reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac, koji je iz igre morao izaći u prvom pouvremenu. Wengeru je ovo bila 811. utakmica u Premier ligi i time je oborio rekord Alexa Fergusona.