Roma neočekivano “prosula” bodove uz Džekinu asistenciju, Benevento slavio historijsku pobjedu

Odigrano je još šest utakmica 19. kola italijanskog šampionata, a Roma je na Olimpicu samo remizirala protiv Sassuola 1:1.

Edin Džeko - ESPNFC.com

Bila je to obostrano otvorena utakmica, a vodeći gol vidjeli smo u 31. minuti kada je Lorenzo Pellegrini zatresao mrežu svog bivšeg tima nakon asistencije Edina Džeke, piše “SCsport“…

Nakon lijepe akcije, Dijamant je ostavio povratnu loptu veznjaku, koji je odmjerenim udarcem doveo Vučicu u vodstvo 1:0. U nastavku još nekoliko dobrih šansi na obje strane, a gosti su do zasluženog poravnanja i jednog boda stigli u 78. minuti kada je Missiroli glavom pogodio za 1:1.

U finišu je i Florenzi zatresao mrežu na novu asistenciju Džeke, ali gol je poništen zbog navodnog ofsajda.

Edin Džeko je odigrao cijeli meč, dobio je žuti karton, a poništen mu je i jedan sjajan gol, jer se prethodno našao u ofsajd poziciji.

Bevenevnto je upisao historijsku pobjedu protiv Chieva golom Code u 64. minuti, dok u meču Torina i Genoe nije bilo golova. Za goste je svih 90 minuta odigrao Ervin Zukanović.

Udinese je kao gost sa 1:2 pobijedio Bolognu, a Riad Bajić je i ovaj meč odgledao sa klupe za rezerve. Sampdorija je protiv SPAL-a došla do pobjede 2:0, golovima u posljednjim trenucima, a Cagliari je kao gost iznenadio Atalantu sa 1:2.