NEVIĐENA DRAMA NA MEAZZI: Pogledajte kako je Gattusov Milan u 103. minuti srušio Inter i izbacio ga iz Kupa

Trener posrnulog italijanskog prvaka Milana Gennaro Gattuso uoči četvrtfinala italijanskog kupa kazao je kako je ovaj derbi za Milan poput finala Svjetskog prvenstva.

Gennaro Gattuso - BeinSports.com

Njegova ekipa tako je i igrala te na kraju zasluženo slavila nakon 120 minuta protiv Intera igre s 1:0.

Nevjerovatna situacija Milan je pogodila uoči same utakmice. Prvo je zbog povrede mišića otpao Gianluigi Donnarumma. a onda se na zagrijavanju povrijedila i njegova rezerva Marco Storari, pa je na gol morao Antonio Donnarumma, kojem je to bila prva utakmica sezone za klub, piše “Goal“…

Prvu pravu priliku vidjeli smo u 18. minuti kada je nakon sjajne akcije rossonera odlično skočio Bonaventura, ali još bolje reaguje Handanović koji odbija loptu u korner.

Kako je nula stajala kod obje ekipe nakon 90 minuta, otišlo se u produžetke gdje je Milan bio bolji, a nagrada je stigao u 104. minuti kada je Suso ubacio u šesnaesterac gdje je pažnji odbrane nerazzurra pobjegao Cutrone te lakoćom probio Handanovića.

Do kraja Milan je mogao i do uvjerljivije pobjede, ali Suso je promašio iz izgledne prilike.