Pjanić bolji od Džeke: Nastavio se crni niz Rome na gostovanjima kod Juventusa

I u osmom uzastopnom gostovanju kod Juventusa fudbaleri Rome ostalih su kratkih rukava, a aktuelni prvak Italija derbi 18. kola Serie A riješio je u svoju korist s 1:0.

Utakmica Juventus -Roma - Faktor.ba

Miralem Pjanić je izveo korner nakon kojeg je odlično glavom šutirao Giorgio Chiellini, a još bolje odbranio Alisson. Odbijenu loptu zahvatio je Benatija, ali poslije nove odbrane Brazilca na golu Rome ona je pogodila prečku, da bi se ponovo odbila do marokanskog defanzivca. U drugoj situaciji Benatija je bio precizniji i pogodio je za veliku radost domaćih navijača, prenosi “Faktor“…

U 27. minuti Stephan El Shaarawy je oprobao svoj udarac, ali se rezultat u susretu, u kojem su od prve minute zaigrali Miralem Pjanić i Edin Džeko, nije mijenjao.

S minimalnom prednošću Stara dama je otišla na poluvrijeme, a odličnu priliku da udvostruči prednost svog tima nakon samo devet minuta igre u nastavku imao je Gonzalo Higuain. Ipak, Argentinac nije dio najprecizniji nakon proigravanja Samija Khedire.

“Popravni” je argentinski napadač imao u 68. minuti, ali ovaj put je zakasnio da dobar centaršut Miralema Pjanića.

Najbolji strijelac Serie A u prošloj sezoni, Edin Džeko, dobru priliku imao je u 71. minuti, ali je kapiten Zmajeva šutirao preko gola.

Odličnu priliku da riješi pitanje protivnika imao je Blaise Matuidi, no promašio je okvir gola gostiju iz Rima.

Samo dvije minute nakon šanse za Matuidija Alessandro Florenzi je bio u odličnoj šansi, a lopta je nakon njegovog udarca pogodila prečku.

U samom finišu utakmice Dijamant je odlično proigrao Cengiza Undera, ali je Turčin iz dobre situacije uspio izboriti tek korner.

U drugoj minuti sudijske nadoknade sjajnu kontru povukao je Miralem Pjanić i potom odlično šutirao sa nekih 18 metara, ali poslije odlične intervencije Alissona lopta je pogodila prečku.

Posljenju šansu imala je Roma. Patrik Schick je imao situaciju “jedan na jedan” nakon velike greške domaće odbrane, ali je Wojciech Szczęsny sačuvao svoju mrežu.

Romi je ovo bio osmi uzastopni poraz na gostovanju kod Juventusa, a gol-razlika od 20:3 u tih posljednjih osam mečeva Vučice u Torinu nikako im ne ide u prilog.