Zidane jedan od najuspješnijih trenera Real Madrida

Francuski fudbalski stručnjak Zinedine Zidane, je za dvije godinu vođenja španskog Real Madrida s osam osvojenih titula postao drugi najuspješniji trener u 115-godišnjoj historiji ovog kluba.

Zinedine Zidane - Yahoo!

Real je sa Zidaneom na klupi od januara prošle godine osvojio po dvije titule Lige prvaka, Superkupa Evrope i Svjetskog klupskog prvaka, te po jednu titulu u španskoj La ligi i nacionalnom Super kupu.

S osam titula Zidane je pretekao slavnog španskog stručnjaka, Vicentea Del Bosquea, koji je na klupi Reala osvojio sedam trofeja i izjednačio se s Luisom Molownyjem koji je, svojevremeno, također osvojio osam titula…

Bolji od Zidanea u historiji Real Madrida je samo legendarni Miguel Munoz koji je od 1960. do 1974. godine na klupi kraljevskog tima osvojio ukupno 14 titula.

Zidane je Real Madrid s klupe vodio na ukupno 115 utakmica, zabilježio 84 pobjede, 21 remi i deset poraza, a ni u jednom finalnom meču u svim takmičenjima, nije zabilježio nijedan poraz.