Premijer liga BiH – Šok za Željezničar, Radnik se s Grbavice vraća s bodom

Randik iz Bijeljnine pripredio je veliko iznenađenje večeras na Grbavici odigravši bez pobjednika sa Željezničarom (2:2). Radnik se prikazao u veoma dobrom izdanju i zasluženo odnio bod kući.

No image - Haber.ba

FK Radnik Bijeljina (Foto: Arhiva)

Na početku utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Prva velika prilika pripala je Radniku. Nakon kontre u 13. minuti Vučić je sa pet metara u trku šutirao pored gola. Samo dvije minute poslije nova velika prilika za Radnik, Vučić je sam izašao na Hadžića, ali golman Željezničara je odbranio.

Radnik se prikazao u veoma dobrom izdanju, a u 17. minuti pokušao je i Obradović. Željezničar je imao priliku u 18. minuti kada je Jamak šutirao preko gola sa 20-ak metara. Ponajbolji igrač Plavih ponovo je imao priliku kada je nakon lijepe akcije domaćih šutirao preko gola.

Željezničar je najbolju priliku imao u 32. minuti kada je nakon centaršuta Čolića Svraka neometano šutirao pored gola sa pet metara. Plavi su imali novu priliku u 36. minuti kada je Jamak nakon duplog pasa sa Tomićem, umjesto da asistira, šutirao i njegov udarac je izblokiran.

Plavi su bili sve opasniji, a do odlaska na odmor prilike su imali Adilović i Čolić. Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći su došli u vodstvo. Tomić je sjajno uposlio Adilovića koji je izašao na Lučića i rutinski poslao loptu u mrežu. U 51. minuti Selimović je pokušao, ali lopta je otišla pored gola.

Napadi Željezničara nisu prestajali. Adilović je glavom šutirao preko gola u 54. minuti. Nakon nešto slabijeg perioda igre, Radnik je izjednačio. U 62. minuti nakon brze akcije Radnika Katanec se odlučio za udarac sa 25 metara, lopta zakačila nekoga od igrača Želje i završila ispod prečke.

Nije trebalo mnogo domaćinu da ponovo vrati vodstvo. Nakon jednog kornera lopta je došla do Bučana koji slabašno šutira, ali to je ipak bilo dovoljno da se lopta nađe iza leđa Lučića. U 74. minuti sudarili su se Ostojić i Hadžić, nakon čega je golman Željezničara morao napustiti igru, te je odvezen kolima Hitne pomoći.

Na gol Plavih stao je Lončarić. U 80. minuti hladan tuš na Grbavici. Lončarić je odbio jedan udarac, a lopta je došla do Obradovića kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Svemu je prethodila izgubljena lopta Svrake, koji je možda i najlošiji igrač Plavih, trenutno.

Željezničar je napadao, ali bila je to bezidejna igra. Plavi su bili šokirani nakon gola Obradovića. Do posljednjeg sudijskog zvižduka ostalo je 2:2. Vrijedi istaći da su u finišu utakmice domaći navijači istakli nezadovoljstvo igrom svog kapitena, te su skandirali “Svraka kapitenu napolje”.