Golman Rajković heroj – Srbija u finalu U-19 Evropskog prvenstva u fudbalu (VIDEO)

U-19 reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva za fudbalere do 19 godina koje se igra u Litvaniji pobjedom nad Portugalom od 3:2 nakon izvođenja penala, dok je utakmica završena sa 2:2.

No image - Haber.ba

Srbija – Portugal (Foto: Screenshot)

Na početku utakmice desila se nesvakidašnja situacija. Naime, organizator je umjesto himne „Bože pravde“ pustili „Hej Sloveni“, himnu nekadašnje SFRJ koja se kasnije koristila i u državnoj zajednici Srbije i Crne Gore do 2006. godine. Igrači naših komšija su odslušali himnu nakon čega su stali u krug i otpjevali „Bože pravde“.

Greška organizatora nije pomela igrače Srbije, pa je Đurđević već u šestoj minuti doveo svoju ekipu u vodstvo.

Na izjednačenje se čekalo do 55. minute kada Silva pogađa, a u 79. Guedes donosi potpuni preokret Portugalu. Pet minuta prije isteka regularnog toka utakmice Gaćinović pogađa za 2:2 i donosi produžetke.

Rezultat se nije promijenio nakon 30 minuta igre, te se pristupilo izvođenju penala, a Srbija je golovima Milinković-Savića, Gaćinovića i Mitrovića izborila pobjedu. Za Portugal su pogađali Edgar i Horta.

Heroj Srbije je golman Predrag Rajković koji je skinuo tri penala Portugalcima.

U drugoj polufinalnoj utakmici večeras će se od 20 sati sastati Španija i Francuska, dok se finale igra prvog avgusta.