Allegri ljut na Pjanića: “Igrač njegovog iskustva mora neke stvari raditi mudrije”

Juventus je sinoć teškom mukom savladao Fiorentinu u Seriji A rezultatom 1:0, a torinski tim je i pored pobjede i zadržavanja maksimalnog učinka u ligi razočarao i počinju se postavljati pitanja o blijedim igrama na otvorenju nove sezone.

Miralem Pjanić - SCsport.ba

Massimiliano Allegri je imao svoju “žrtvu” nakon sinoćnje utakmice, a bio je to Miralem Pjanić, koji je ušao sa klupe u drugom poluvremenu, piše “Sport1“.

Nije Pjanić Allegrija iznervirao zbog loše partije, nego zbog činjenice da je u samom finišu susreta probao udarac sa gotovo 50 metara udaljenosti od protivničkog gola.

Navodno je trener Juventusa galamio i urlajući na Pjanića je otišao u svlačionicu, a kasnije je u nešto mirnijem tonu za Mediaset pojasnio šta se desilo.

On je jako iskusan igrač, ima u svojim nogama 500 utakmica. Fudbal jeste igra, ali igrač njegovog iskustva treba znati da se u 90. minuti ne gađa protivnički gol sa 50 metara, nego se gleda da se utakmica mirno privede kraju. To me iznerviralo, pogotovo jer od njega očekujem da povlači najpametnije poteze na terenu, a ne najdjetinjastije“, kazao je Allegri.