Željezničar rođendansko slavlje zaokružio pobjedom nad Krupom

Fudbaleri Željezničara su u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine porazili Krupu rezultatom 4:1.

Željezničar - Krupa - SCsport.ba

Plavi su tako pobijedili Krupu na svoj 96. rođendan i svojim navijačima podarili najljepši poklon.

Na početku utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika, a u sedmoj minuti Zec je oštro ubacio sa desne strane, ali je Ramović zakasnio na loptu da bi u 15. Blagojević očajno šutirao. U 22. minuti Blagojević ponovo šutirao, ali rezultat je bio isti kao i sedam minuta ranije, piše “Sport1“…

Dvije minute kasnije Zeba je lijevom nogom šutirao, ali bez promjene rezultata da bi u 27. Zakarić dobro šutirao sa velike udaljenosti, no ostalo je 0:0. Krupa je zaprijetila u 30. minuti, ali pokušaj Ljubenovića nije ugrozio Kjosevskog.

Željezničar je poveo u 34. minuti susreta. Zeba je izveo slobodnjak, a lopta je nakon karambola u kaznenom prostoru Krupe došla do Zakarića koji matira golmana gostiju. Tri minute kasnije novi pogodak za Plave, a strijelac je Sinan Ramović koji je nakon asistencije Zeca izašao sam na golmana Krupe i bez puno problema ga matirao.

Krupa je zaprijetila u 50. minuti susreta preko Ljubenovića, koji se sjajno oslobodio Graovca i dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola da bi pet minuta Zakarić postigao treći pogodak na utakmici poslije dobre lopte Jovana Blagojevića. U 57. ponovo je pokušao Zakarić, no promjene rezultata nije bilo.

Zec je u 68. minuti dobro šutirao, ali je lopta otišla preko gola, a u 84. minuti Blagojević je sjajnim udarcem iz slobodnjaka postigao četvrti pogodak za domaće.

Tri minute poslije Koljić je imao odličnu šansu, ali je njegov udarac izblokirao Bogičević. Ono što nije iskoristio tada iskoristio je u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je postigao utješni pogodak za svoju ekipu i postavio konačan rezultat na 4:1.