Wenger: “Kolašinac nam je donio mnogo dobroga, zbog njega je Sanchez proigrao”

Fudbaleri Arsenala sinoć su na Emiratesu u 1. kolu Evropske lige pobijedili ekipu Kölna rezultatom 3:1, a jedan od strijelaca bio je i bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Sead Kolašinac - EPA

Našem igraču pažnju je posvetio i menadžer Topnika Arsene Wenger tokom govora na konferenciji za medije nakon utakmice, piše “Klix“…

“Kolašinac je ekipi donio mnogo dobroga u igri prema naprijed. Sanchez je proigrao kada je Kolašinac ušao i zaigrali smo puno bolje. Dobijao je veliku podršku od njega na boku i postao je opasniji, dok je u prvom poluvremenu bio pozicioniran znatno dalje od gola. Drago mi je zbog njegovog gola i što se vratio na pravi način. Još uvijek nije maksimalno spreman, imao je probleme s povredom, ali svi znamo kakav je igrač”, rekao je Wenger.

Podsjetimo, njemačka ekipa je nakon prvih 45 minuta vodila rezultatom 1:0, a Arsenalu je trebalo svega četiri minute da dođu do izjednačenja kada je Kolašinac matirao Horna.

Naš reprezentativac u igru je ušao na pauzi između dva poluvremena, a vrijedi istaći da je u pet dosadašnjih nastupa za Topnike postigao dva gola i upisao dvije asistencije.