Zrinjski za 15 minuta stigao do totalnog preokreta protiv Čelika

Fantastična utakmica viđena je u Mostaru u sedmom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Čelik je poveo na početku protiv Zrinjskog sa 0:2, međutim na kraju su upisali ubjedljiv poraz (5:2).

Sarajevo, Zrinjski - Faktor

Čelik je priredio rijetko viđen šok na našim terenima. Zeničani su poveli sa 0:1 u prvoj minuti kada je Kouadio asistirao za Mahmutovića, a iskusni napadač matirao je Pirića. Samo tri minute poslije, Mahmutović je asistirao Kouadiju, koji je pogodio za 0:2.

Nakon toga Zrinjski je priredio rijetko viđen preokret. Već u šestoj minuti Katanec je smanjio na 1:2, da bi u 14. minuti Bilbija poravnao na 2:2 poslije asistencije Filipovića. Nakon samo 19 minuta igre, Plemići su poveli, a pogodak za 3:2 postigao je Jović. Filipović je u 31. minuti povisio na 4:2.

U nastavku mostarski klub imao je tri velike šanse. Oba puta pokušao je Bilbija. Prvo je u 33. minuti Čelik spasio Marković, da bi nakon toga napadač Zrinjskog iz voleja šutirao malo pored gola. U finišu utakmice Jović je poslao loptu nekoliko centimetara pored gola.

Početak drugog dijela bio je dosta miran, a prvu veliku šansu u nastavku imao je Zrinjski preko Stojkića. Pokušao je i Bilbija u 64. minuti. Plemići su došli do petog gola u 69. minuti, a strijelac je bio Todorović. Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige BiH danas na Koševu pobijedili ekipu Viteza sa 4:0. Sarajevo je tako nakon četiri utakmice uspjelo upisati pobjedu, prvu na svom terenu u ovoj sezoni, a drugu ukupno.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćih igrača, koji nisu usjeli iskoristi nekoliko šansi za pogodak te se na odmor otišlo bez golova.

Na otvaranju drugog poluvremena Sarajevo uspijeva slomiti otpor gostiju i preko Ahmetovića u 47. minuti doći u vodstvo. Osam minuta kasnije Velkoski je nakon slobodnog udarca postigao pogodak glavom, a u 67. minuti asistirao Ahmetoviću za njegov drugi gol i vodstvo od 3:0. Konačan rezultat 4:0 postavio je Hadžić u 85. minuti.

Navijači Sarajeva nakon serije loših utakmica mogu biti zadovoljni predstavom igrača svog tima koji je danas sa klupe prvi put vodio povratnik na klupu koševskog premijerligaša Husref Musemić.

U okviru 7. kola nogometne Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda je večeras na Tušnju pred oko 1.000 gledatelja poražena od ekipe GOŠK-a iz Gabele rezultatom 0:1 (0:1).

Ekipa Vlade Jagodića mučila se protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak, izazivajući često zvižduke publike s tribina Tušnja.

Gosti su poveli u 22. minuti nakon brze kontre koju je Pehar okončao golom, koji je šokirao domaće igrače, pa su nastavili igrati konfuzno.

U nastavku je Sloboda zaigrala energičnije, a Sulejman Krpić je čak četiri puta zaprijetio izjednačenjem. U 49. minuti zamalo mu je to uspjelo, kada je lobovao golmana Kozića, ali je neko iz odbrane gostiju loptu izbacio ispred gol-crte. U finišu utakmice golman Kozić je spasio svoju mrežu dobrim intervencijama. Unatoč stalnim pokušajima, „crveno-crni“ nisu uspjeli izjednačiti rezultat i spriječiti novu blamažu, prenosi “Fena”…

Sloboda ni u trećoj utakmici na Tušnju ove sezone nije uspjela postići gol i doživjela je treći poraz, zbog čega je publika tražila ostavku trenera Jagodića.