Barcelona u ponedjeljak dobija novog trenera?

Ernesto Valverde napustio je mjesto trenera Athletica iz Bilbaa, potvrđeno je u utorak iz baskijskog kluba.

Barcelona - Faktor.ba

Španski mediji su već objavili da će on od ponedjeljka biti novi trener katalonskog velikana Barcelone.

Pedesettrogodišnji stručnjak prvi je kandidat na spisku nasljednika Luisa Enriquea, koji je još u martu najavio da zbog velikih pritisaka neće nastaviti trenerski posao u Barceloni. Enrique je za tri sezone s Barcelonom osvojio osam naslova, prenosi “Fena”…

Barcelona ove sezone nije osvojila naslov prvaka u španskom prvenstvu, a takmičenje je završila na drugom mjestu, iza Real Madrida.

Katalonce u subotu još očekuje nastup u finalu španskog kupa protiv Alavesa.

Valverde, koji je igrao za Barcelonu između 1988. i 1990, svoju odluku o kraju posla u Athleticu objavit će danas na novinskoj konferenciji zajedno s predsjednikom kluba Josuom Urrutiom.

Valverde je bio na čelu baskijskog kluba četiri sezone i za to vrijeme je osvojio jednu titulu – španski superkup nakon pobjede nad Barcelonom 2015. godine.