Arsenal nakon 19 godina ostao bez Lige prvaka, veličanstven oproštaj Terrya od dresa Plavaca

Utakmicama 38. kola okončana je još jedna sezona Premiershipa. Jedina dilema je bila četvrta pozicija za koju su se borili Liverpool i Arsenal, a na kraju nakon 19 godina “Topnike” nećemo gledati u Ligi prvaka.

Liverpool - Arsenal - SCsport.ba

Redsima je trebala pobjeda protiv Middlesbrougha za ovjeru četvrte pozicije, a do nje su stigli pogocima Wijnalduma u 45. minuti, a u nastavku su pogađali i Coutinho u 51. i Lallana u 56. minuti za konačnih 3:0, piše “SCsport“…

Arsenalu nije pomogla ni pobjeda 3:1 protiv Evertona. Bellerin u 8., Sanchez u 27. i Ramsey u 90. minuti su bili strijelci za Topnike, a poraz gostiju ublažio je Lukaku u 58. minuti iz penala.

Treće mjesto ovjerio je i Manchester City koji je sa 0:5 nadigrao Watford. Aguero je bio dvostruki strijelac u 23. i 36. minuti, a po jednom su pogađali Kompany u 5., Fernandinho u 41. i Gabriel Jesus u 58. minuti.

Tottenham je sa 1:6 savladao Hull kao gost, a hat-trickom Harry Kane je sa 29 golova postao najbolji strijelac prvenstva.

Konačno, u duelu Chelseaja i Sunderlanda (5:1) od dresa Plavaca se oprostio John Terry koji je simbolično u 26. minuti izašao iz igre uz špalir domaćih igrača i ovacije publike na Stamford Bridgeu.