Real Madrid u finalu Lige prvaka s Juventusom

U revanšu polufinala Lige prvaka fudbaleri Atletica pobijedili su ekipu Reala rezultatom 2:1.

Real Madrid

Ipak, Kraljevi su s ukupnim rezultatom 4:2 plasirali u veliko finale. Real je prošle sedmice došao do ogromne prednosti i znalo se da će teško ispustiti na Calderonu…

Nakon samo 16 minuta igre bilo je 2:0 za Atletico. Prvo je Niguez pucao glavom a golman Navas nije imao šansi. Tri minute kasnije sudija Cakir vidio je da je Varane podmetnuo nogu i odmah svirao penal za Atletico. Griezmann je pucao za 2:0.

U 45 minuti Isco je poslao odbijenu loptu u gol nakon što je dospjela do njega za 2:1.

Finale Lige prvaka, Juventus – Real Madrid, biti će odigrano 3. juna u Cardiffu.