ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

Glavobolja za Baždarevića i Zmajeve: Grci otkinuli bod Belgiji

Fudbalska reprezentacija Grčke osvojila je bod na gostovanju kod Belgije nakon što je u samom finišu susreta primila gol za 1:1.

No image - Haber.ba

Pogodak Mitrogloua s početka drugog poluvremena donio je vodstvo izabranicima Michaela Skibbea, koje su uspjeli očuvati sve do samog finiša utakmice. Od 65. minute Grci su se uspješno branili s deset igrača zbog drugog žutog kartona za Tachtsidisa, a nadmoć na terenu Belgijanci su uspjeli materijalizirati tek u 88. minuti pogotkom Romelua Lukakua, piše “Faktor“,..

Remiju Crvenih đavola i Helena nadali su se rijetki, a bod Grka dodatna je glavobolja za selektora Baždarevića, njegove saradnika ali i izabranike. No, bod i nije toliko bolan koliko bi bila sve tri da su gosti koji slučajem uspjeli sačuvati prednost do posljednjeg sudijskog zvižduka. U sudijskoj nadoknadi i Tzavellas, koji nam je postigao gol u Atini, zaradio je drugi žuti, tako da ni on neće gostovati u Zenici.

Belgijanci su zahvaljujući golu Lukakua uspjeli izbjeći prvi poraz u kvalifikacijama za SP, ali i zadržati lidersku poziciju. Na svom kontu sada imaju 13 bodova, dok Grci imaju 11, a naša selekcija deset.

Na posljednjem Evropskom prvenstvu Mađarska i kasniji prvak Portugal odigrali su jednu od najljepših i najefikasnijih utakmica turnira u Francuskoj, a remi 3:3 osigurao je Portugalu plasman u osminu finala.

Ipak, Cristiano Ronaldo i društvo večeras nisu bili zainteresovani za podjelu bodova s Mađarima pa su slavili s uvjerljivih 3:0 na Estadio da Luz u Lisabonu.

Goste je načeo Silva u 32. minuti, a samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 nakon što se u strijelce upisao kapiten i prva zvijeda Portugalaca Cristiano Ronaldo. Popularni CR7 je drugi golom na meču u 65. minuti postavio konačnih 3:0.

Drugi finalista i domaćin posljednjeg EURO-a, selekcija Francuske, večeras se mučila na gostovanju u Luksemburgu, no na kraju su Trikolori slavili s 3:1.

Galski pijetlovi poveli su pogotkom Girouda u 28. minuti. Stvari je na početak vratio Joachim sigurno izvedenim penalom u 34. minuti, da bi Griezmann tri minute kasnije, takođe udarcem s bijele tačke, donio novu prednost Francuzima.

Pobjedu gostiju drugim golom na utakmici ovjerio je Olivier Giroud.

U posljednjem susretu koji je odigran večeras Bugarska je na domaćem terenu s 2:0 porazila Holadiju, a Lale su uvele zahvaljujući golovima Spasa Deleva u 5. i 20. minuti utakmice.