ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

Roma ostala kratka za jedan gol, veliki povratak Schalkea

Fudbaleri Rome nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale Evropske lige uprkos pobjedi u revanš susretu protiv Lyona sa 2:1. Lavovi su u prvom meču slavili sa 4:2, te su izborili prolaz dalje.

Edin Džeko - SCsport.ba

Roma je odlučno ušla u meč i propustila je dvije sjajne prilike preko Rudigera i Salaha, a odlično je branio i Lopes, da bi Lyon promašaje Rimljana kaznio u 16. minuti kada je Diakhaby nakon prekida bio najvši u skoku za 0:1. Ipak, samo dvije minute poslije Strootman je u sličnoj situaciji ekspresno uzvratio i poravnavši na 1:1 vratio je nadu Vučici, piše “SCsport“…

Do kraja prvog dijela Strootman, Salah i Džeko su imali dobre prilike, ali Lopes je izvanredno branio i držao je francuski tim u igri.

I nastavak je donio veliki pritisak Rome koja se nije predavala. Naingggolan je opasno prijetio, ali Lopes je bio nesavladiv. Ipak, u 60. minuti nakon dobrog prodora El Shaarawya i ubačaja na peterac Tousart je nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu za 2:1 i domaćima je do kraja trebao samo jedan gol za prolaz.

El Shaarawy je tri minute poslije imao veliku šansu, ali je šutirao pored gola. Nedugo zatim na drugoj strani i Cornet je iz veoma dobre pozicije šutirao visoko preko gola. Do kraja se očekivao još jači pritisak bordo tima, ali on je izostao, te je ostalo nedovoljnih 2:1 za Romu.

Prolaz dalje ovjerio je Manchester United minimalnim trijumfom protiv Rosotova 1:0, a veoma zanimljivo je bilo u Borussia M'Gladcbach-Schalke. Domaći su imali velikih 2:0, ali tim iz Gelezenkirhena je uspio da dođe do poravanja, pa je uspio da osigurala prolazak dalje nakon 1:1 u prvom meču. Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta.

Rezultati i strijelci

• Ajax-Kopenhagen (1:2) 2:0 (Traore 23, Dolberg 45’)
  • Anderlecht-APOEL (1:0) 1:0 (Acheampong 65’)
  • Roma-Lyon (2:4) 2:1 (Strootman 18’, Tousart 60’ a.g. / Diakhaby 16’)
  • Manchester United-Rostov (1:1) 1:0 (Mata 71’)
  • Borussia M'Gladbach-Schalke (1:1) 2:2 (Christensen 27’, Dahoud 45’ / Goretzka 54’, Bentaleb 68’)