ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

Široki Brijeg izbacio Zrinjski i postao posljednji polufinalista Kupa BiH

NK Široki Brijeg je sa ukupnih 3:0 izbacio Zrinjski iz četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu.

NK Široki Brijeg - Twitter

Širokobriježani su danas savladali Plemiće rezultatom 1:0 i na taj način potvrdili pobjedu iz Mostara od 2:0 i izborili plasman u polufinale najmasovnijeg klupskog bh. takmičenja, piše “Klix“…

Zrinjski kao ni u prvom meču u Mostaru na Pecari nije ličio na ekipu koja je aktuelni prvak i lider Premijer lige BiH, te u prvom poluvremenu nije nijednom zaprijetio Bilobrkovom golu.

S druge strane Široki Brijeg je imao tri velike prilike, a jednu od njih je pretvorio u pogodak. Najprije su Pandža i Wagner pokušali šutirati glavom u 24. i 25. minuti, ali nisu bili precizni.

Na promjenu rezultata čekalo se sve do 34. minute kada je Wagner izborio penal za Široki, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Krstanović za 1:0.

Široki Brijeg je nastavio s napadima i u drugom poluvremenu, a prvu priliku imao je Marković koji je sa dvadesetak metara u 52. minuti šutirao tačno u Bandića.

Prvu priliku za Zrinjski na meču imao je Mešanović dvije minute kasnije, ali je šutirao pored gola. U 56. minuti pokušao je i Stojkić iz daljine, ali je Bilobrk uspješno intervenisao. Stojkić je ubrzo još dva puta šutirao, ali rezultat se nije mijenjao.

U 79. minuti Petrak je pokušao glavom, ali je Bilobrk bio siguran. Do kraja susreta Zlomislić je imao ogromnu priliku u 87. minuti, no Bandić je izašao kao pobjednik u situaciji jedan na jedan.

Široki se sasvim zasluženo plasirao u polufinale Kupa, dok će se Zrinjski skoncentrisati na odbranu titule prvaka BiH.

Ranije danas plasman u polufinale su obezbjedili Sarajevo, Željezničar i Mladost.