Evropska liga: Pet mečeva, 20 golova i novi poraz Džekine Rome!

Ekipa Rome izgubila je na gostovanju kod Lyona u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige rezultatom 4:2, a u večerašnjim utakmicama pobjede su upisali Genk i Celta Vigo.

Edin Džeko - SCsport.ba

Roma je kao gost poražena od Lyona rezultatom 4:2, a vrlo otvoren meč s obje strane gledaocima na tribinama, ali i onima pored malih ekrana priuštio je fantastičan fudbal, piše “SCsport“.

No, krenimo redom. Diakhaby u osmoj minuti dovodi Lyon u prednost, da bi nakon velike greške strijelca prvog pola Salah pogodio za 1:1. Nakon 13 minuta igre, Fazio na centaršut De Rossija pogađa za 1:2, da bi Lyon do izjednačenja stigao u 47. minuti zahvaljujući Tolissou.

U 74. minuti rezervista Fekir samo tri minute nakon što je ušao na teren postiže gol za 3:2, da bi u nadoknadi sudijskog vremena Lacazette postavio konačnih 4:2.

Edin Džeko na terenu je proveo svih 90 minuta.

Veoma nervozan početak između Schalkea i Borussije M'gladbach prekinuo je Hofmann koji je goste doveo u prednost u 15. minuti, da bi samo deset minuta nakon toga Burgstaller postigao gol za 1:1. Na kraju, to se ispostavilo kao konačni rezultat, iako su obje ekipe imale nekoliko velikih prilika da dođu i do pobjede.

Sead Kolašinac na terenu je proveo svih 90. minuta.

Celta Vigo slavila je na svom terenu protiv Krasnodara rezultatom 2:1. Španska ekipa u prednost je došla u 50. minuti kada Wass postiže gol za 1:0, da bi već u narednih pet minuta gosti stigli do poravnanja zahvaljujući Claessonu. Ipak, možda i najveću senzaciju prvih utakmica spriječio je Beauvuve koji u 90. minuti donosi pobjedu Celti.

Olympiakos i Besiktas odigrali su takođe meč bez pobjednika, iako su domaći igrači koji su bili možda i blagi favoriti prije meča stigli u prednost u 36. minuti kada Esteban Cambiasso postiže gol za 1:0.

Međutim, u 53. minuti Aboubakar postiže gol za 1:1, a do kraja meča nije viđena promjena rezultata.

Najviše pogodaka, čak sedam, postignuto je na meču između Genta i Genka u kojem su gosti slavili rezultatom 2:5.

U meču između Miličevića i Sušića od kojih obojica nisu bili u sastavima svojih ekipa puno su se bolje snašli gosti koji su već na poluvremenu vodili rezultatom 1:4. Strijelci za Genk bili su Malinosvky, Colley, Samata i Uronen, a za domaće Kalu.

U drugmo poluvremenu Gent je smanjio preko Coulibalyja u 61. minuti, a pet minuta nakon toga Perbet je promašio penal što je Samata kaznio na drugoj strani za konačnih 2:5.