Manchester United nemoćan na “oranici”, Ajax poražen u Danskoj

Ekipe Anderlechta i Kopenhagena slavile su u prvim utakmicama 1/8 finala Evropske lige, dok je Manchester United odigrao 1:1 na gostovanju kod Rostova.

No image - Haber.ba

Manchester United nije uspio slaviti na gostovanju kod Rostova, iako je na poluvremenu meča imao prednost od 0:1.

Crvene đavole u vodstvo je doveo Mkhitaryan koji je u 35. minuti iskoristio asistenciju Zlatana Ibrahimovića za veliko slavlje Josea Mourinha, piše “SCsport“…

Ipak, na početku drugog poluvremena Bukharov postiže gol za 1:1 što je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Bitno za napomenuti je i teren na kome se igrao ovaj meč, a on je na današnjem meču bio u zaista katastrofalnom stanju, zbog čega će se sigurno klub iz Engleske oglasiti i tražiti kaznu.

APOEL je na svom terenu izgubio od Anderlechta rezultatom 0:1, iako su tokom čitavog meča imali veliki broj opasnih situacija iz kojih nisu uspjeli postići gol.

Odlučujući trenutak na meču desio se u 29. minuti kada Stanciu postiže gol za 0:1 i tako pred revanš osigurava veliku prednost ekipi iz Belgije.

Kopenhage je na svom terenu slavio protiv Ajaxa rezultatom 2:1, a domaća ekipa u vodstvo je stigla već u prvoj minuti kada Falk postiže gol za 1:0. Ipak, do poluvremena gosti iz Holadnije poravnali su rezultat preko Dolberga, da bi konačnih 2:1 postavio Cornelius u 60. minuti susreta.