ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma

Liga prvaka: HISTORIJA JE ISPISANA, preko ovoga niko ne može preći! Barcelona prošla dalje

Nakon madridskog Reala i minhenskog Bayerna, dobili smo još dvije ekipe u četvrtfinalu ovosezonskog izdanja fudbalske Lige prvaka.

Lionel Messi

Barcelona je nakon debakla na Parku prinčeva u prvoj utakmici protiv PSG-a (4:0) u uzvratu napravila čudo i zabila šest golova, a primila jedan. Time su Katalonci prošli dalje. Gol vrijedan četvrtfinala zabio je Roberto u petom minutu sudijske nadoknade susreta…

Za Barcelonu su prije toga pogađali Suarez (3. minuta), Kurzawa (40. autogol), Messi (50. iz penala) i Neymar (88. i 90. iz jedanaesterca).

Edinson Cavani u 62. minutu susreta zabio je jedini gol za Parižane. Bio je to fantastičan pogodak, ali to nije bilo dovoljno za prolaz.

U drugom dvoboju večeras dortmundska Borussia je pred svojim gledateljima torpedovala Benficu s 4:0 i tako bez većih problema prošla dalje.

Golove su postigli Aubameyang (4, 61, i 85. minuta) i Pulisic (59.).